Trasy

Rowerowe

3 trasy

Planujesz spędzić swój urlop w malowniczej okolicy? Zapoznaj się z ofertą, jaką przedstawiają sobą trasy kajakowe, piesze i rowerowe. To niepowtarzalna forma rozrywki na świeżym powietrzu, która pozwala na dokładne zapoznanie się z zabytkami czy krajobrazami. Niektóre z nich możesz pokonać na własnych nogach, do innych z kolei niezbędny będzie sprzęt, który z powodzeniem wypożyczysz w specjalnych punktach.

Trasy kajakowe w Kołobrzegu

Wszystkim odwiedzającym nasze okolice polecamy trasy kajakowe, które można przemierzyć rzeką Parsętą. Na terenie Kołobrzegu funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu kajakowego, można więc samodzielnie zorganizować sobie wyprawę. Jeśli jednak wolisz, by inni zajęli się Twoim wypoczynkiem, to polecamy skorzystać z jednej z ofert zorganizowanych spływów kajakowych, jakie są przygotowywane dla chętnych. Samodzielnie decydujesz, czy chcesz przepłynąć dwa, cztery czy może nawet dwadzieścia sześć kilometrów wodnego szlaku.

Trasy piesze dla spacerowiczów

Jeśli lubisz spacery, to z pewnością docenisz liczne trasy piesze, jakie zostały przygotowane Kołobrzegu i jego okolicach. Szczególnie polecane są takie drogi jak:

- pieszy szlak ruchowy,
- miejski szlak fortyfikacji,
- szlak imienia Jana Frankowskiego, - szlak czerwony E-9,
- szlak "Solny",

a także wiele innych ścieżek, które zaprowadzą Cię do malowniczych punktów lub pozwolą zobaczyć ciekawe zabytki. Piesze wędrówki to zawsze świetny sposób na poznawanie danego miejsca.

Trasy rowerowe dla aktywnych

W mieście i wokół niego dostępne są liczne i popularne trasy rowerowe. Wśród nich wyróżnia się zwłaszcza Bike the Baltic. To międzynarodowy szlak rowerowy, który łączy Szwecję, Polskę oraz Danię. Popularna jest także ścieżka R-10, która biegnie wokół Morza Bałtyckiego. Jedną z takich dróg możesz też wybrać się do najstarszego dębu w Polsce, czyli Bolesława. Wystarczy wypożyczyć pojazd w jednym z przygotowanych punktów i już można cieszyć się jazdą ścieżką rowerową. W ten sposób szybko zwiedzisz wiele ciekawych miejsc i poczujesz atmosferę tej miejscowości.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x