Joga i Fitness Joga i Fitness

Sana

GABINETY USPRAWNIANIA LECZNICZEGO „SANA" istnieją od 10.05.1989 r. na podstawie Zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej pod nr 291.

Założycielem i właścicielem firmy jest Ryszard Kasprzak, mgr rehabilitacji ruchowej, dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego, trener akrobatyki sportowej. Ryszard Kasprzak jest absolwentem WSP-Uniwersytetu Szczecińskiego, AWF Poznań, Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza (Kulturoznastwo), Studiów Podyplomowych z Rehabilitacji Ruchowej.

Ryszard Kasprzak swoją karierę zawodową ukierunkował na terapie usprawniające kręgosłup, stąd ciągłe pogłębianie wiedzy i nieustające poznawanie metod, które sprzyjają leczeniu i profilaktyce kręgosłupa. Swój warsztat specjalistyczny doskonali na Podyplomowym Kształceniu w zakresie Medycyny i Terapii Manualnej i Chiropraktyki. Poznaje metody manualne i chiropraktyczne szkoły czeskiej, angielskiej, japońskiej, skandynawskiej, a także Medycyny Osteopatycznej szkoły niemieckiej. W terapiach manualnych stosuje również różne formy masażu: głęboki masaż klasyczny, masaż chiński, shiatsu, starożytny masaż polinezyjski - MAU-RI.

Jest absolwentem Kształcenia Podyplomowego dla Lekarzy Polskiego Towarzystwa Akupunktury, gdzie u Prof. Garnuszewskiego zapoznał się z medycyną chińską i akupunkturą. Ukończył kursy Instytutu Me Kenziego, Reiki, Radiestezji.

Mając świadomość, że zdrowie człowieka to równowaga pomiędzy ciałem, umysłem i duchem, w swojej praktyce stosuje wielowiekową wiedzę i doświadczenie jakie daje JOGA. Systematyczna praktyka i czerpanie z wiedzy nauczycieli z Indii inspiruje Ryszarda Kasprzaka do włączenia JOGI do swojej praktyki rehabilitacyjnej. W roku 1991 zakłada JOGA Studio dzisiaj znane pod nazwą "SivaSana" i razem z żoną organizuje w Kołobrzegu grupy ćwiczących.

27.01.1993r JOGA Studio Ryszarda Kasprzaka w Kołobrzegu otrzymuje oficjalny tytuł Filii Kundalini Joga Research Institute w Lucknow - Indie. Od września 2007r zajęcia w Studio prowadzone są przez wszystkie dni w tygodniu, w nowym specjalnie do tego celu zaaranżowanym lokalu, stanowiącym własność firmy.

Podczas pobytu w Indiach w roku 1995, 1996, 2007 poznaje znane w Indiach Szkoły Jogi m.in. Instytut Jogi B.K.S. Iyengara w Punie, Kaivalyadhama Research Institute of Yoga w Lonavli Kundalini Yoga Research Institute w Lucknow, Instytut Ayurvedy w Solapur, Aśram Sri Ramana Maharischi, VISHWATMAK JANGLI MAHARAJ ASHRAM - Shirdi-Kopargaon.

Najbardziej jednak w sercu i umyśle Ryszarda a także w Studio, zakorzenia się Joga wg metody Sivanandy, w szerokim aspekcie dbająca o sprawność ciała, spokój umysłu i rozwój duchowy.

W wędrówce po kontynencie Indyjskim dociera do wielu świętych miejsc w Indiach, Nepalu. Poznaje ludzi i miejsca medytacji w wysokich Himalajach. Wrażliwość i głębokie uduchowienie ludzi Nepalu, Tybetu, Indii, ich życie i nauka dają Ryszardowi Kasprzakowi doświadczenie pozwalające widzieć i traktować człowieka i jego zdrowie holistycznie.

Profesjonalna wiedza zachodu, wiedza i doświadczenie wschodu, Ryszard Kasprzak stosuje w swojej praktyce. Prowadząc Jogę propaguje jej filozofię i praktyczne aspekty jako doskonałą metodę wspomagającą terapie kręgosłupa, jego profilaktykę i autokorektę wadliwych postaw psychofizycznych. Każde spotkanie dostosowane jest do uczestników wg stopnia ich zaawansowania - trwa około 1,5 godz, i zawiera: sekwencję asan (pozycje ciała), ćwiczenia oddechu, (pranajama) oraz relaks.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x