Koncerty Koncerty

Koncert Walentynkowy - Sebastian Wojtczak

  • Data rozpoczęcia:
    14 LUTEGO 18:00
  • Data zakończenia:
    14 LUTEGO 21:00

Zapraszamy 14.02.2023 roku o godzinie 18.00 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na koncert walentynkowy Sebastiana Wojtczaka „Liczy się tylko miłość”, który odbędzie się w sali widowiskowej RCK.

Sebastian Wojtczak - od najmłodszych lat ma do czynienia z muzyką. Uczył się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu. Pozostawił granie na instrumentach na rzecz śpiewania. Śpiewał na akademiach, przeglądach piosenki i brał udział w konkursach wokalnych, gdzie odnosił pierwsze sukcesy. Od lat posiada swój zespół, z którym koncertuje, wykonując niełatwy wokalnie repertuar. Wielokrotny uczestnik warsztatów muzycznych w Jaworkach, gdzie przewinęło się wielu artystów muzyki jazzowej, rockowej i popowej. Koncertował na prestiżowej scenie Muzycznej Owczarni. Doceniony przez popularnych artystów - Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i zespół Afromental. Ela Zapendowska powiedziała o nim, "że już dawno nie słyszała tak ciekawego męskiego głosu". Uczestniczył w wielu programach talent show. Odnosił pewne sukcesy, przechodząc przez kolejne etapy programów - „Bitwa na głosy", „Must Be the Music", „Szansa na sukces". Dwukrotny uczestnik „The Voice of Poland", gdzie występował także w duecie. Muzyce poświęca cały wolny czas, pracując nad autorskim repertuarem. Obecnie zbiera materiał na pierwszy solowy album. Premierowe kompozycje to efekt muzycznych poszukiwań artysty. Jednym z kompozytorów, którzy użyczyli swojego talentu jest od lat ceniony Marcin Nierubiec (tworzył dla Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej, Krzysztofa Krawczyka, Dody i Michała Bajora). W czerwcu 2019 roku Sebastian zdobył nagrodę Grad Prix na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70. w Wyszkowie. Koncertował w całej Polsce, m.in. supportował Margaret.

„Pierwszy krok” to debiutancki singiel Sebastiana Wojtczaka, który otwiera nowy rozdział w jego życiu zawodowym. Energetyczny, chwytliwy, a przy tym emocjonalny utwór posiada przebojowy potencjał, który zdecydowanie sprawdzi się w rozgłośniach radiowych. Tekst i muzykę stworzył muzyk związany od wielu lat z jego działalnością artystyczną – Artur Kubasik. Za produkcję i aranżację utworu odpowiedzialny jest niezwykle kreatywny Nikodem Sikorski. Tekst odnosi się bezpośrednio do przeżyć Sebastiana, a także długiej drogi wokalisty, która doprowadziła go do momentu, w którym w końcu zaczął pracować na własne nazwisko. Czasem warto postawić wszystko na jedną kartę, żeby odnieść sukces. „Pierwszy krok” staje się pójściem we właściwym kierunku.

Wokal: Sebastian Woitczak

Tekst, muzyka: Artur Kubasik

Aranżacja, miks, produkcja: Nikodem Sikorski

Bilety: 40 zł (normalny / w dniu koncertu), 35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca) do kupienia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x