Pozostałe Pozostałe

Koncert karnawałowy

  • Data rozpoczęcia:
    4 LUTEGO 18:00
  • Data zakończenia:
    4 LUTEGO 20:00

Zapraszamy 04.02.2023 roku o godzinie 18.00 do Regionalnego Centrum Kultury na spotkanie w klimacie karnawałowym z artystami łódzkich scen muzycznych - z profesorami Akademii Muzycznej w Łodzi Ewą Szpakowską (fortepian) i Ziemowitem Wojtczakiem (baryton), artystką Teatru Wielkiego w Łodzi Dominiką Kobalczyk (sopran,mezzosopran) oraz Małgorzatą Miszkiewicz (sopran koloraturowy) - dyplomantką Akademii Muzycznej w Łodzi.

Artyści dobrze znani są kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki "Muzyka dla wszystkich” - Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie wiele kreacji wokalnych podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe.

W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą.

W tym zacnym gronie wystąpi na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu młoda obiecująca sopranistka koloraturowa Małgorzata Miszkiewicz, która oczarowała tego lata publiczność Festiwalu Opery i Operetki w kołobrzeskim amfiteatrze. W koncercie królowała będzie muzyka idealna na karnawał - operetka, opera, musical oraz kilka niespodzianek przygotowanych specjalnie dla kołobrzeskiej publiczności przez prowadzącego koncert Jerzego Wolniaka.

Bilety w cenie 45 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1 i na kupbilecik.pl

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x