Pozostałe Pozostałe

Patryk Jaracz - Czym jest wojna? Rok 2022 w Ukrainie

  • Data rozpoczęcia:
    15 GRUDNIA 2022 19:00
  • Data zakończenia:
    15 GRUDNIA 2022 21:00

Zapraszamy 15.12.2022 roku o godzinie 19.00 do Regionalnego Centrum Kultury na Za Horyzontem. Cykl Podróżniczy - Patryk Jaracz - Czym jest wojna? Rok 2022 w Ukrainie, który odbędzie się na sali widowiskowej RCK.

Wojna to bez wątpienia koszmar, ale nawet ten koszmar nie jest w stanie przyćmić piękna, odwagi i dobra - mówi fotograf Patryk Jaracz, który od początku rosyjskiej inwazji dokumentuje wydarzenia w Ukrainie.

Rozmawiamy z nim o jego pracy na froncie, historiach napotkanych ludzi, a także o tym, czego nie chce fotografować.

Jedna z najgorszych rzeczy to przyzwyczaić się do wojny, przywyknąć do faktu, że jej koszmar wciąż trwa. Patryk Jaracz porzucił pracę w dobrze prosperującej firmie, by utrwalać na zdjęciach wszystko, obok czego nie można przejść obojętnie.

Dwa lata temu fotografował protesty po sfałszowanych wyborach na Białorusi, za co został aresztowany i dotkliwie pobity przez OMON.

Teraz dokumentuje realia życia i walki w Ukrainie. Jeździ po bombardowanym kraju, rozmawia z jego mieszkańcami i na bieżąco robi zdjęcia, by wstrząsający obraz wojny nie spowszedniał.

Bilety do zakupienia w kasie RCK.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x