Koncerty Koncerty

Koncert Thomasa Grotto

  • Data rozpoczęcia:
    12 SIERPNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    12 SIERPNIA 22:00

Zapraszamy 12.08.2022 roku o godzinie 19.00 do Regionalnego Centrum Kultury na koncert Thomasa Grotto, który odbędzie się na scenie plenerowe RCK.

To człowiek pełen pasji, wigoru i optymizmu. Pochodzi z Bolzano, ze słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 2004 roku. Jest niezwykle żywiołowy, pełen temperamentu - jak na Włocha przystało.

Muzyką inspirowała go od najmłodszych lat. Swój pierwszy koncert - jako perkusista zagrał z zespołem FELINE MELINDA (Speed Metal) w wieku 12 lat.

Jego przygoda z tą grupą trwała od 1983 do 1990 roku. Wiele w tym czasie koncertowali - we Włoszech, w Austrii, Niemczech. Nagrali wspólnie jedną płytę. Feline Melinda zagrała support min. przed grupą URIAH HEEP. Z biegiem czasu Thomas poczuł , że potrzebuje czegoś innego i tak w roku 1990 swoją perkusję przeniósł do zespołu SKRATCH (rock). Grał tam przez 8 lat. Nagrał z zespołem jedną płytę. Jednocześnie realizował drugi projekt, tym razem jako wokalista z grupą PAGINE GIALLE. 10 lat śpiewał covery, szkolił swój głos i umiejętności perkusyjne. Ostatecznie w 2000 roku zrezygnował z tych dwóch grup na rzecz mocno rockowego zespołu SKANNERS. Znowu wyruszył w trasę po Europie grając koncerty własne i supporty przed takimi zespołami jak: MOTÖRHEAD, TWISTED SISTER, GIRLSCHOOL, VANADIUM, MANOWAR, R.J.DIO, HELLOWEEN, SAXON, BLIND PETITION, NAZARETH, EXTREMA, SADIST, INSIDIA, DEEP PURPLE, THIN LIZZY.

Los postanowił że w 2004 roku, w listopadzie zagrał ostatni koncert ze Skanners. Serce Thomasa już mieszkało w Polsce. Kolejne jego hobby to taniec. I tak długowłosy, pełen tatuaży rockmen z zapałem oddaje się swej trzeciej po perkusji i śpiewaniu pasji - uczy salsy, bachaty, merenque. Sam brał lekcje nie byle gdzie - we Włoszech, Kolumbii i na Dominikanie. Jego nauczycielami byli min.: Al „Liquid Silver” Espinoza i Edie „The salsa freak", Roly Maden i Barbara Jimenez, Esmil Diaz, Albertico Calderon. Latynoskie rytmy zawładnęły nim na tyle, iż zaczął śpiewać w gorących karaibskich klimatach. Realizując się jako perkusista rockowy równocześnie rozpoczął pracę we włoskich dyskotekach jako dj latino. Podczas swoich podróży do Ameryki Południowej poznał wielu artystów, którzy wciągnęli go w tajniki muzyki karaibskiej. Śpiew, taniec i muzyka to właśnie jest to, w czym Thomas się realizuje i czego w życiu szukał. Niecodzienne połączenie rockowej perkusji i gorących latynoskich rytmów czyni z Thomasa osobę niezwykle barwną. Zostało to zauważone i docenione w Polsce. Pani Elżbieta Zapędowska po warsztatach wokalnych stwierdziła, że Thomas to najlepszy męski głos w Polsce.

W 2006 roku wziął udział w „Szansie na sukces". Został wyróżniony, śpiewał w finale w Sali Kongresowej w Warszawie. Tu zajął trzecie miejsce i otrzymał mnóstwo pochwał. Konsekwencją udziału w „Szansie na sukces" było zaproszenie na tournee razem z Patrycją Markowską.

W 2007 roku ponownie zaśpiewał w „Szansie na sukces" piosenki z repertuaru Tomka Lipińskiego. Razem z sukcesami wokalnymi rozwijał się również jako perkusista w rockowym zespole Banda Puchatka (2005 - 2007). Nagrał wspólnie z nimi demo, płytę i zwiedził Polskę podczas licznych koncertów. Grał z Bandą supporty przed: Dżem, Lady Pank, Perfect, Kobranocka, Kult, Doda, Ivan i Delfin, Kombii, Mech, Partrycja Markowska, Natalia Kukulska, Norbi, DeMono, Maanam, Stan Borys, Stachursky, Ich Troje. Z powodzeniem prowadzi szkołę tańca, którą miał okazję pokazać w TV Polonia.

W 2007 rozpoczął współpracę z grungowym zespołem „Soulbox” z Koszalina. Z powodzeniem koncertują po całej Polsce. W 2009 roku stanęli do bitwy na „Łodźstoku”, gdzie doszli do półfinału. Początek roku 2010 zespół poświęcił na nagranie płyty. Thomas w 2010 roku postanowił znowu zaprezentować się w mediach, aby pokazać jakie efekty przyniosła ciężka praca nad doskonaleniem głosu i umiejętności perkusyjnych.

Wziął udział w castingu do programu „Śpiewaj w walcz” i znalazł się w finałowej dwudziestce ! Kolejny udział w „Szansie na sukces” ze Skaldami w marcu 2010 roku okazał się wielkim sukcesem. Thomas wygrał program i wziął udział w koncercie Laureatów w Sali Kongresowej w Warszawie. Tu spotkało go kolejne ogromne wyróżnienie - zajął II miejsce. Thomas w dalszym ciągu poszukuje nowych wyzwań aby móc cieszyć publiczność swoimi gustami muzycznymi. Mimo tak krótkiego stażu w Polsce wiele osiągnął i zyskał wielu fanów.

Wstęp bezpłatny.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x