Dla najmłodszych Dla najmłodszych

Ferie zimowe w RCK 2022

  • Data rozpoczęcia:
    31 STYCZNIA 09:00
  • Data zakończenia:
    11 LUTEGO 13:00

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu prowadzi zapisy na warsztaty feryjne:

Warsztaty plastyczne „Ilustrujemy kołobrzeskie legendy” (wiek: 7+)

prowadzi: Agnieszka Ostrowska

31.01-4.02 godz. 9.00-10.30, sala 3 piętro

Legendy i baśnie z publikacji Andrzeja Waleńskiego „Kołobrzeg w baśniach i legendach” oraz współczesne i dawne plany miasta staną się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnych ilustracji w technice mieszanej i w technice kolażu. W pracy wykorzystane zostaną kredki, pisaki, żelopisy, papier kolorowy, bibuła, czarno-białe wydruki współczesnego planu miasta i dawnych planów Kołobrzegu oraz wydruki zdjęć zabytków związanych z wybraną legendą.

Projektowanie gier video i grafiki 2D (wiek:10+)

prowadzi: Adam Frankiewicz

31.01-4.02 godz. 9.00-10.30, sala konferencyjna

Feriowy Game Jam! Czy tydzień na stworzenie gry komputerowej to dużo? To bardzo dużo! Projektujemy prostą grę platformową 2D na bazie własnych projektów graficznych i dźwiękowych. Nagrywamy efekty, rysujemy pixelart, wdrażamy prosty kod i mechanikę. O czym będzie nasza gra? Sami zdecydujecie!

Warsztaty teatralne „Zaczarowana Lokomotywa” (wiek: 9+)

prowadzą aktorzy Teatru Animacji z Poznania: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

31.01-4.02 godz. 11.00-12.30, sala konferencyjna

Słynny wiersz Juliana Tuwima przyczyni się do wyruszenia w teatralną podróż. Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się na różnych przystankach takich jak: tekst rymowany, dykcja, rytm, przygoda z formą. Nie zabraknie więc zadań aktorskich, pracy nad środkami wyrazu, a także animacji formy.   Przed nami odjazdowa przygoda z teatrem. Zatem trzy, dwa, jeden - odjazd! 

Warsztaty taneczno-sportowe (wiek: 7+)

prowadzi: Hania Maciejewska

31.01, 2.02-4.02 godz. 11.00-13.00, sala baletowa

Zajęcia mają na celu rozwinąć nie tylko umiejętności taneczne, ale również koordynację ruchową, ogólną sprawność fizyczną czy wrażliwość na muzykę. W trakcie zajęć planowane są ćwiczenia fizyczne kształtujące różne aspekty motoryczne i ćwiczenie różnych stylów tańca, między innymi tańca towarzyskiego, hiphopu czy klasyki.

Warsztaty edukacyjne „Odkrywamy zapomniane zawody: sieci rybackie i ich historia” (wiek: 7+)

prowadzi: MOHORT Michał Ostrowski

1.02-4.02 godz. 11.30-13.00, sala 3 piętro

Zapoznamy się z historią wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu jako miasta związanego z rybołówstwem, omówimy materiały używane do wykonania siatek, sposoby szycia sieci, omówimy znaki rybackie. W części praktycznej m.in. nauczymy się technik szycia sieci, własnoręcznie wykonamy pływaki, opracujemy własne wzory graficzne, które naniesiemy na pływak.

Pomysłowa Fabryka

31.01 godz. 12.00-13.00, sala 3 piętro - Fizyczne czary mary

Zamiana soku pomarańczowego w sok z gumijagód, dlaczego kwiaty zmieniają kolor?, czy można malować na mleku?, jak zrobić sztuczny śnieg?, kto gasi świeczki?

31.01 godz. 13.30-14.30, sala 3 piętro - Sensoryczne robaki i potwory

Co to są polimery?, polimery wokół nas, polimerowy robak, krochmalowy potwór, czyli jak działa ciecz nieniutonowska

7-11.02.2022

Kreatywne Warsztaty Plastyczne (wiek: 8+)

prowadzi: Iza Korpa-Jarosz

7.02-11.02 godz. 9.00-10.30, sala 3 piętro

Zajęcia, które uaktywnią twórcze myślenie, pobudzą wyobraźnię, rozwiną zdolności manualne i nauczą koncentracji. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki plastyczne  i stworzą ciekawe prace, które mogą być dekoracją w pokoju. Wykorzystamy nie tylko tradycyjne przybory malarskie, ale także przedmioty, które z pewnością nie kojarzą się z plastyką.

Akademia Tropicieli i Odkrywców (wiek: 7+)

prowadzi: Monika Bykowska (Kulnatura)

7.02-11.02 godz. 9.00-10.30, sala baletowa

Jak być przyrodnikiem? Oto jest pytanie! Na to oraz wiele innych zagadek postaramy się odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami. Poznawanie przyrody pozwala rozwijać umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, ciekawość świata, budować wartości oraz wrażliwość. Przy pomocy sprzętów, zabaw, nagrań głosowych oraz autorskich pomocy dydaktycznych opowiemy o przyrodzie jakiej dzieci nie znają, a jest w ich najbliższym otoczeniu. Niebieskie żaby, nadymające się kumaki, buczący bąk oraz 2,5 metrowy bielik nie będą już dla dzieci czymś obcym.

Akademia Cyrkowca (wiek: 8+)

prowadzi: Karol Bykowski (Kulnatura)

7.02-11.02 godz. 11.00-12.30, sala baletowa

Któż nie chciałby być podziwianym za niezwykłe i mało spotykane umiejętności. Podczas tych zajęć uczestnicy rozpoczynają swą przygodę z manipulacją przedmiotem. Począwszy od zabaw z chustkami żonglerskimi, poprzez ekwilibrystykę talerzami cyrkowymi i ewolucje z flowerstick’iem, a kończąc na najczęściej używanym rekwizycie w tańcu z ogniem - poi (oczywiście wersja w 100% bezpieczna).

Warsztaty „Leśne Ludki w odwiedzinach” (wiek: 7+)

prowadzi: Kinga Podgórska-Łoś

7.02-11.02 godz. 11.00-13.00, sala konferencyjna

Zajęcia łączą aktywność fizyczną n świeżym powietrzu z zajęciami wyciszającymi, relaksującymi. Stawiamy na współdziałanie i zwiększanie samodzielności dzieci.

Nasza zasada: Nie ma złej pogody, jest nieodpowiedni ubiór! Bo każda pogoda jest dobra na świetną zabawę.

W programie: gry i zabawy terenowe, zagadki logiczne, poszukiwanie skarbu w terenie według map, gry planszowe również tworzone przez uczestników, zajęcia plastyczne (tworzymy własne pudełko dobrych myśli i marzeń), zabawy z dramą i muzyką, tworzenie wspólnych bajek i opowieści, zabawy pacynkowe i tworzenie przedstawień.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na zajęcia tel. 94 35-249-49 wew. 46, 49 (kasa RCK).

Opłata za warsztaty: 50 zł / tydzień

z wyjątkiem:

- Odkrywamy zapomniane zawody - 40 zł / tydzień

- Pomysłowa Fabryka - 10 zł / warsztat

Opłata w kasie RCK za zajęcia do dn. 28.01.2022 r.

 

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x