Pozostałe Pozostałe

Spektakl „Klimakterium i już”

  • Data rozpoczęcia:
    28 STYCZNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    28 STYCZNIA 22:00

Zapraszamy w dniu 28.01.2022 o godzinie 19.00 do Regionalnego Centrum Kultury na spektakl „Klimakterium i już”, który odbędzie się na sali widowiskowej RCK.

Spektakl  „Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia.

Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki  „Kuba, wyspa jak wulkan".

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:

  • PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska,
  • MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka,
  • KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda,
  • ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka.

Bilety do zakupienia w:

sklepie muzycznym Flamenco, ul. Giełdowa 7D,

online - www.kupbilecik.pl | www.biletyna.pl | www.ebilet.pl

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x