Koncerty Koncerty

Koncert Błażeja Króla „Dziękuję"

  • Data rozpoczęcia:
    3 GRUDNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    3 GRUDNIA 20:30

Zapraszamy na koncert Błażeja Króla, który odbędzie się odbędzie się 03.12.2021 r. w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 19:00.

„Dziękuję" czyli szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music.

Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz „Przez Sen” (2016), "Przewijanie na podglądzie” (2018) a także ostatniego albumu „Nieumiarkowania” (2019).

Za płytę „Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony „Mateuszem Trójki” a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę „Nieumiarkowania" Król otrzymał Paszport POLITYKI. Jesienią 2019 roku singiel „Te smaki i zapachy" utrzymywał się przez 6 tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Zespół wystąpi w składzie:

Błażej Król - głos, gitara

Iwona Król - głos, instrumenty klawiszowe

Thomas Fietz - perkusja

Jan Migdal - gitara basowa

Monia Muc - saksofon

Bilety:

40 zł (normalny/w dniu koncertu),

35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca).

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x