Koncerty Koncerty

XXI Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”

 • Data rozpoczęcia:
  22 LIPCA 20:30
 • Data zakończenia:
  22 LIPCA 21:30

Zapraszamy na koncert inauguracyjny XXI Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze", który odbędzie się 22 lipca o godz. 20.30 w Bazylice w Kołobrzegu. Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze" - nawiązuje do tradycji muzycznych Kołobrzegu, wywodzących się z końca XIX i początków XX wieku, kiedy miasto słynęło nie tylko jako twierdza i przyciągający kuracjuszy i turystów kurort, ale także jako centrum kultury muzycznej. Tak jak w czasach przedwojennych, obecnie koncerty w gotyckiej Katedrze uatrakcyjniają pobyt kuracjuszy w mieście. Do Kołobrzegu przyjadą najlepsi instrumentaliści z kręgów miłośników muzyki klasycznej, oklaskiwani w najlepszych salach koncertowych Europy i świata.

Program:

 • Ernest Chausson Poeme op. 25 na skrzypce i organy (1855 - 1899)
 • César Franck Trois Chorals pour Grand Orgue (1822 - 1890)
 • Jean Martinon Sonatina nr 5 na skrzypce solo (1910 - 1976)
 • Gabriel Fauré Berceuse op.16 D-dur na skrzypce i organy (1845 - 1924)
 • Oliver Messiaen Louange à lImmortalité de Jesus from Quatour pour la Fin Du Temps (1908 - 1992) na skrzypce i organy

Bilety na koncert w cenie: 30 zł normalne i 25 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl.

Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa: prosimy o zabranie ze sobą maseczki zasłaniającej nos i usta oraz zajmowanie miejsc wskazanych przez organizatorów.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x