Pozostałe

„TRÓJFOTOGRAFIA z Trójmiasta" - wystawa online w Galerii Sztuki Współczesnej

  • Data rozpoczęcia:
    16 KWIETNIA
  • Data zakończenia:
    30 KWIETNIA

Zapraszamy do obejrzenia wystawy online „Trójfotografia z Trójmiasta" w Galerii Sztuki Współczesnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta. Na wystawie prezentowane są prace Erazma Wojciecha Felcyna, Leszka Jerzego Pękalskiego, Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego.

Trzech twórców tej wystawy łączą trzy rzeczy - fotografia artystyczna, Trójmiasto jako miejsce zamieszkania i działania oraz kilkuletnia współpraca z Agencją Zegart.

Na przykładzie ich długoletniej twórczości, dobitnie widać jak różnorodna jest dzisiaj fotografia i jak rozmaite jej gatunki może uprawiać jeden artysta. Wśród 60 prac znajdziemy, niemal filmowy, zapis wesela i inne przykłady fotografii reporterskiej, kobiece akty i bajecznie kolorowe abstrakcje, silnie skierowane ku malarstwu. Obok siebie jedna z najszlachetniejszych technik fotograficznych: guma chromianowa i prace tworzone głównie przy pomocy komputera, a pośrodku zdjęcia z powietrza i studia fotograficznego. Znamienny przykład wszechstronności fotografii, jako dziedziny sztuki, techniki i komunikacji społecznej.

Kurator wystawy: Jerzy Zegarliński. 

Wystawa do obejrzenia w wirtualnej galerii: 

https://www.youtube.com/watch?v=JhgiWJY5trU&ab_channel=RegionalneCentrumKulturywKo%C5%82obrzegu

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x