Pozostałe

Cykl podróżniczy online „Za horyzontem"

  • Data rozpoczęcia:
    29 KWIETNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    29 KWIETNIA 22:00

Zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na spotkanie podróżnicze online w ramach cyklu „Za horyzontem”, które odbędzie się dnia 29.04.2021 roku, godz. 19:00. Piotr Strzeżysz opowie o podróży rowerem z Patagonii na Alaskę.

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. Zapraszamy na prezentację, podczas której usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga.

Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści z podróży z Patagonii na Alaskę, która zaowocowała powstaniem książki pt. „Zaistnienia”. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, niezliczone spotkania z „innym”, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu, to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. „Snu powrotu” i „Powidoków” (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem.

Piotr Strzeżysz - jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor pięciu książek o marzeniach. Laureat kilku nagród literackich i konkursów fotograficznych. Bohater filmu Bartosza Liska pt. „Nie dojechać nigdy”. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

Cykl podróżniczy do obejrzenia na wirtualnej scenie: https://www.youtube.com/channel/UCoGNnBfD1vNqxmPsB5M-VUw

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x