Zabytki i ciekawe miejsca

Port Rybacki

Port Rybacki odgrywa dużą rolę, jest największym spośród wszystkich portów rybackich w Polsce, trafia tu ok. 60% połowów bałtyckich. W porcie rybackim Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg zarządza łącznie czterema nabrzeżami o łącznej długości 691,7 m oraz pomostem drewnianym o długości 121 m.
W latach 2005-2007 zrealizowana została inwestycja pn. „Modernizacja portu rybackiego w Kołobrzegu” przez Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. przy wsparciu finansowym w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004-2006”. W ramach inwestycji wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieć wodociągową oraz sieć energetyczną, wybudowano budynki magazynowe wraz z pomieszczeniami magazynowo-socjalnymi, budynek główny przeznaczony do prowadzenia wyposażonych punktów pierwszej sprzedaży produktów rybnych, wraz z wytwornicą lodu i zapleczem socjalnym. Wykonany układ komunikacyjny umożliwia ruch pojazdów osobowych, dostawczych ciężarowych oraz gwarantuje miejsca postojowe.
Zarząd Portu wydzierżawia sklepy dla armatorów, którzy prowadzą w nich sprzedaż różnych gatunków ryb z własnych połowów. Ryby na sprzedaż dostarczane są prosto z kutrów i łodzi zaraz po powrocie z morza. Punkty te cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Szczególnie wzmożony ruch odbywa się w okresie przed weekendami oraz świętami.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x