Zabytki i ciekawe miejsca

Marina Solna/Port Jachtowy

Port Jachtowy znajduje się w północnej części województwa. Jest elementem infrastruktury portu morskiego Kołobrzeg, leżącym w obrębie administracyjnym portu. Zlokalizowany jest na Wyspie Solnej w rozwidleniu rzeki Parsęty i Kanału Drzewnego.
Po wojnie, Port Jachtowy należał do Urzędu Morskiego. Nabrzeża w rejonie dzisiejszego portu powstały w latach 60- tych XX wieku. Przejęcie portu przez miasto nastąpiło w 1997 r. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg przejął Port Jachtowy w 2008 roku. W grudniu 2011 zakończyła się modernizacja portu w ramach projektu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej"Zachodniopomorski Szlak Żeglarski". Dzięki przeprowadzonej modernizacji stworzono wyjątkowe miejsce dla turystów, mieszkańców Kołobrzegu a przede wszystkim dla żeglarzy. Na terenie Portu powstał budynek klubowy, w którym znajdują się łazienki z prysznicami, pralnie, suszarnie, sale wykładowe i powierzchnie klubowe dla żeglarzy odwiedzających port. Wybudowano także hangar z przeznaczeniem na remonty i zimowanie jachtów. Zmodernizowany został również Basen Jachtowy, w którym odnowiono nabrzeża wyposażając je w instalację wodociągową i elektryczną na potrzeby cumujących jednostek. W basenie ustawiono także pomosty pływające, dzięki którym zwiększono ilość dostępnych miejsc do cumowania. Główny basen tworzą nabrzeża wraz z pomostami pływającymi, zasilone w wodę i prąd przy każdym miejscu cumowniczym. Dostępna ilość miejsc przy pomostach i nabrzeżach wynosi 67, natomiast w basenie łodziowym ok. 30. Głębokośc waha się od 2,5 do 3,5 m w zależności od stanu wody. Jachty i inne jednostki mogą zimować w hangarze oraz na placu na przy Nabrzu szkutniczym. Cały teren został oświetlony, stworzono alejki, parkingi i plac zabaw.
Łączna powierzchnia terenu portu wynosi 2,0581 ha. Łączna długość nabrzeży wynosi ok. 660 m. 
Na terenie portu od maja do września działa internet Wi-Fi, tzw. Hot Spot. Na nabrzeżach znajduje się 31 punktów poboru wody oraz energii elektrycznej. Obok budynku klubowego znajduje się 74 miejsca parkingowe. Teren Portu Jachtowego jest monitorowany i chroniony całodobowo. W centrum przystani znajduje się zabytkowy obiekt tzw. Reduta Morast.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x